Yeşilyurt Belediyespor Görme Engelliler Atletizm Takımımız Şampiyonadan Altın Madalyayla Döndü
![](https://haber-golova.com.tr/wp-content/uploads/2023/06/yesilyurt-belediyespor-gorme-engelliler-atletizm-takimimiz-sampiyonadan-altin-madalyayla-dondu-faZgqlI7.webp)
Konya’da düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda mücadele eden Yeşilyurt Belediyespor Görme Engelliler Atletizm Takımı sporcuları kazandıkları madalyalarla turnuvayı başarıyla tamamladı.
31 Mayıs-1 Haziran 2023 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen şampiyonaya üç sporcu ile katılan Yeşilyurt Belediyespor Görme Engelliler Atletizm Grubu, iki şampiyonluk, üç ikincilik ve bir üçüncülük elde etti.
Sporcularda ise U-17 cirit atmada Mülkiye Özger Türkiye Birincisi, U-17 1500 metrede Türkiye ikincisi, U-17’de şampiyonaya ek olarak Mustafa Handilili 1500 metrede Türkiye Üçüncüsü oldu. cirit atma. Yağmur’un hak kazanması durumunda U-14 uzun atlamada Türkiye ikincisi, U-14 ise 60 metrede Türkiye üçüncüsü oldu.
Yeşilyurt Belediyespor Görme Engelliler Kulübü Lideri Şerif Büyükdaş, turnuvayı toplam 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamladıklarını belirtti.
Şerif Büyükdaş, Yeşilyurt Belediyespor Görme Engelliler takımına her türlü desteği ve katkıyı sağlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a da teşekkür etti. – MALATYA