Haber

La Stampa, İran’da İdama Mahkûm Edilen Fahimeh Karimi İçin 300 Bin İmza Topladı: Kadın, Yaşam, Özgürlük

İtalya’nın en eski gazetelerinden La Stampa, İran’daki protestolara destek verdiği sırada rejim askerine vurduğu için idam cezasına çarptırılan üç çocuk annesi Fahimeh Kerimi için 300 bin imza toplayıp devlete teslim edeceklerini duyurdu. Roma’daki İran Büyükelçiliği.

Rejim askerini tekmelediği için idam cezasına çarptırıldı

İran’da gözaltına alınan Mahsa Amini’nin ahlak polisi tarafından öldürülmesinin ardından çıkan olaylarda binlerce kişi gözaltına alındı.

İtalya’nın en eski gazetelerinden La Stampa’nın gündeme getirdiği davada,Protesto gösterilerine katılan 3 çocuk annesi voleybol antrenörü Fahimeh Karimi’nin rejim askerine (Besic) vurduğu için idam cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Kampanya kitleler tarafından desteklendi

Gazete bugün manşetinde Fahimeh Karimi için 300 bin imza topladığını duyurdu. Haberde sıradan vatandaşlardan siyasetçilere kadar birçok ismin medya ve eğlence kesiminden takviye verdiği vurgulandı. Toplanan imzaların bugün öğle saatlerinde İran’ın Roma Büyükelçiliği’ne atılacağı belirtilerek, ‘Tüm İranlı erkek ve kadınların insan ve medeni haklarına saygı gösterilmesini talep ediyoruz. Onlarla birlikte “Donna, vita, libertà” diye bağırmak: Leydi, Yaşam, Özgürlük. Buna inanıyoruz.’ söylendi.

İmza kampanyasına katılmak için ?

change.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu