Haber

Dilan Polat ve eşi Engin Polat’a operasyon düzenlendi

Dilan Polat ve eşi Engin Polat’a operasyon düzenlendi. İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda aralarında Polat çiftinin de bulunduğu 14 şüpheli gözaltına alındı.

Haklarında çıkan tartışmaların ve sosyal medyadaki paylaşımlarının ardından MASAK tarafından yürütülen soruşturmanın ardından Dilan Polat ve Engin Polat’ın mal varlıklarına el konuldu.

MASAK ön raporunun yanı sıra Polat çiftinin birinci derece yakınlarının hesaplarına tasfiye halindeki 3 şirketten işlem yapılıyormuş gibi görünen sahte faturalar düzenlendi. Bu şirketlerin hesaplarına 200 milyon lira para girdiği, söz konusu paranın aile bireylerine ait şirketler arasında aktarıldığı ve son olarak Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul adlı şirkette toplandığı, gayrimenkul ve çok sayıda gayrimenkulün bulunduğu belirlendi. Bu parayla araçlar satın alındı.

İhbarın ardından Polat çifti ve birinci derece yakınlarının mal varlıklarına el konuldu. Daha sonra vergi müfettişleri polisle birlikte ikiliye bağlı 15 farklı iş yerinde arama yaptı. Soruşturmanın ardından gece saatlerinde Polat çifti hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Kararla birlikte İstanbul, Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa’da eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonlar kapsamında aralarında Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Alper Kürşat Polat, Sıla Doğu ve Ahmet Gün’ün de bulunduğu toplam 14 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler işlemleri yapılmak üzere polis merkezine götürülürken, yakalama ve arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

ozvatanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu